حضور سفرای کشورهای چک، اندونزی، آفریقای جنوبی، بنگلادش و دبیر اول سفارت تاجیکستان در افتتاحیه نمایشگاه سیزدهم

حضور  سفرای کشورهای چک، اندونزی، آفریقای جنوبی، بنگلادش و دبیر اول سفارت تاجیکستان در افتتاحیه  نمایشگاه سیزدهم
  • 1401-06-31
  • .
حضور و گفتمان سفرای کشورهای چک، اندونزی، آفریقای جنوبی، بنگلادش و دبیر اول سفارت تاجیکستان در افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، محلات/نیمور

سفرای کشورهای  چک، اندونزی، آفریقای جنوبی، بنگلادش و دبیر اول سفارت تاجیکستان در ایران با حضور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی سنگ محلات و بازدید از توانمندی های این استان بر توسعه همکاری های دو جانیه اقتصادی تاکید کردند.

سفرای کشورهای  چک، اندونزی، آفریقای جنوبی، بنگلادش و دبیر اول سفارت تاجیکستان در ایران شامگاه سه شنبه پس از آیین افتتاحیه نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ محلات در دیدار با استاندار مرکزی بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری با ایران و استان مرکزی تاکید کردند.

استاندار مرکزی در این نشست گفت: پیشنهاد می شود که کمیته دائمی در اتاق بازرگانی صنایع و معادن استان تشکیل و نتایج سفر پیشنهادها و ظرفیت های کشورهای هدف مورد بررسی قرار گیرد تا در خصوص ماموریت های اقتصادی دو کشور یک برنامه ریزی دقیقی انجام شود.

سید علی آقازاده با اشاره به افتتاح نمایشگاه بین المللی سنگ نیم ور محلات افزود: در این نمایشگاه یک صدم ظرفیت صنایع و معادن استان مرکزی در معرض نمایش قرار گرفته بود و امید است تعامل و همکاری استان با کشورهای دیگر و سرمایه گذاران خارجی گسترده تر شود و از ظرفیت های استان بیشترین بهره گیری صورت گیرد تا دستاوردهای این سفرها برای مردم و کشورهای دوست ملموس تر باشد.

وی تاکید کرد انتظار می رود کمیته تشکیل شده صرفا برای استان و کشور مورد هدف باشد و تفاهم نامه ای میان استان و سرمایه گذاران منعقد شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: جای خرسندی است که سفیر افریقای جنوبی ۲ مرتبه به استان مرکزی سفر کرده اند و نخستین سفر سفیر جمهموری چک در ایران به استان مرکزی بوده است.

سفرای پنج کشور خارجی در بازدید از ظرفیت های استان مرکزی چه گفتند؟ تحت تاثیر نمایشگاه سنگ محلات قرار گرفتم.

سفیر کشور بنگلادش در این گفت: به دلیل کیفیت و تنوع مناسب تحت تاثیر نمایشگاه سنگ محلات قرار گرفتم. اعظم سارکر افزود: در کشور بنگلادش ساخت و ساز رونق دارد و محصولات این نمایشگاه می تواند در کشورمان مورد استفاده قرار گیرد.

وی اظهار داشت: متاسفانه تجار بنگلادشی از تنوع محصولات استان مرکزی بی اطلاع هستند.

سفیر کشور بنگلادش در ایران گفت: در ژانویه آتی در بنگلادش نمایشگاهی دایر خواهد شد که از فعالان صنعت سنگ استان مرکزی برای حضور در نمایشگاه دعوت می شود.