بزودی ماشین آلات معدنی از گمرک ترخیص می‌شوند

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی: بهتر است به این موضوع پرداخته نشود چراکه ممکن است ایجاد مشکل کند اما در مورد سرمایه‌گذاری‌های داخلی من فکر می‌کنم که در کشور مشکل پول وجود ندارد بلکه ایجاد اعتماد مشکل است. اگر این پول‌ها جهت‌دهی شوند و اگر مردم برای سرمایه‌گذاری اعتماد کنند می‌توان نقدینگی را در کشور جهت داد تا هم به رشد صنایع و هم به کاهش تورم کمک کند.

تاثیر مهندسی بر توسعه معادن

اهمیت علم مهندسی معدن در معادن بر هیچ‌کس پوشیده نیست‌؛ از کشف ظرفیت‌های معدنی کشور گرفته تا بهره‌برداری علمی با حداقل خسارت‌های جانبی‌. بنابر عقیده برخی کارشناسان این حوزه یکی از دلایل مطرح شدن کمبود اکتشافات کشور، بکارگیری تقریبا نامناسب از مهندسان معدنی کشور است که جایگاه کمرنگی طی این سال‌ها در بخش معدن داشته‌اند.

اورژانس کسب و کار، محلی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی است

وزیر کار از افتتاح اوژانس کسب و کار خبر داد و گفت: واحدهای تولیدی باید محلی برای دریافت کمک داشته باشند تا با مراجعه به آنجا مشکلشان حل شود.

مدیریت معادن باید به استان‌ها واگذار شود

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی: مدیریت معادن کشور باید به استان‌ها واگذار شود تا آثار بهبود اقتصادی در تمام مناطق کشور ملموس‌تر شود.

پهنه‌های بلوکه شده معدنی با مزایده واگذار می‌شود

سرپرست امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت: همه محدوده‌های بلوکه شده معدنی در استان‌ها به‌وسیله مزایده عمومی واگذار خواهد شد.

شناسایی ظرفیت‌های صنعتی و معدنی در کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم شناسایی ظرفیت‌های اقتصادی در کشور، توسعه صنعت و رشد تولید را منوط به همکاری و تعامل بین بخش‌های مختلف نظام دانست.

۱۸۷ واحد صنعتی در خوی فعال است

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت خوی: ۱۸۷ واحد تولیدی و صنعتی در این شهرستان فعال بوده و ۴۶ هزار و ۸۶۱ نفر در آنها مشغول به کار است.

«ژرمژوئیت» سنگی ارزشمند اما کمیاب

ارزش سنگ‌های معدنی در اغلب اوقات باعث می‌شود که سنگ‌ها دربین مردم اهمیت زیادی پیدا کنند و در برخی از موارد نیز علاوه بر استفاده‌های زینتی استفاده درمانی نیز داشته باشند. از آنجایی که محبوبیت سنگ‌ها بین مردم بسیار زیاد است صنعت‌گران جواهر و طلا نیز از این محبوبیت استفاده کرده و به وفور از سنگ‌ها در سازه‌های خود استفاده می‌کنند.

عرصه بر فعالین بخش خصوصی تنگ‌تر شده است

رئیس اتاق بازرگانی تهران: فسادهای حاصل از سیاست‌های غلط اقتصادی، بخشنامه‌های متعدد، سیاست‌های ارزی، بر هم زدن رقابت، واگذاری‌های کارشناسی و بدتر از آن بازپس‌گیری‌های سیاسی است که به چرخه فساد در کشور کمک کردند. حاصل این وضعیت، رونق گرفتن کار سوءاستفاده‌گران است که تصویر کارآفرینان را خراب می‌کنند.

مجلس انقلابی قوانین را متحول سازد

وزیر صنعت، معدن و تجارت تسهیل فرآیندها و روان‌سازی مسیر صادرات و واردات را از اولویت‌های این وزارتخانه دانست.

صنعتگران در مقابل زمین‌گیر شدن صنعت ایستادند

معاون اول رئیس جمهور: صنعتگران در مقابل مشکلات ایستادند و نگذاشتند صنعت کشورمان زمینگیر شود.

۲۰۷معدن در اردبیل فعال است

معاون معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل: ۲۰۷ معدن در استان اردبیل در حال حاضر فعال است.

معادن غیر فعال به مزایده گذاشته می‌ شوند

مزایده معادن غیرفعال از نیمه دوم فروردین سال آینده برگزار می‌شود.

جای خالی فعالان صنعت سنگ در نشان امین الضرب

پنجمین دوره مراسم امین الضرب از سوی اتاق بازرگانی تهران برگزار شد و برگزیدگان، نشان تقدیر خود را دریافت کردند. در این مراسم از هیچ کدام از فعالان صنعت سنگ تقدیر نشد و نشان امین الضرب به هیچ کدام از فعالان صنعت سنگ ایران تعلق نگرفت.

صادرکنندگان به سوریه تشویق می‌شوند

دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با سوریه: با توجه به اهمیت جدی افزایش صادرات کشور به سوریه تلاش شده چه در حوزه حمل و نقل و چه در مشوق‌های صادراتی امکانات جدید فراهم شود.

مرکز تجارت ایرانیان در سوریه راه‌اندازی شد

رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه با اشاره به راه‌اندازی مرکز تجارت ایرانیان در سوریه گفت: قرار است برای فعالان اقتصادی جهت سفر به سوریه، یک سهمیه پرواز در نظر بگیریم.

تیر پژوهشکده سنگ دانشگاه لرستان به سنگ خورد

ایجاد پژوهشکده سنگ در دانشگاه لرستان یکی از مصوبات سفر ریاست جمهوری دولت دهم به استان بود. با وجود ظرفیت منحصر به فرد لرستان در زمینه معادن و سنگ، این مصوبه باعث خوشحالی فعالان این عرصه شد اما متاسفانه در حد همان مصوبه باقی مانده است.

صادرات به سوریه باید به ۴۰۰ میلیون دلار برسد

مدیرکل دفتر عربی سازمان توسعه تجارت: یک برنامه سه ساله برای توسعه صادرات به سوریه در سازمان توسعه تجارت طراحی شده و باید تا سال ۱۴۰۲، ۴۰۰ میلیون دلار صادرات به این کشور داشته باشیم.

فرصت‌سوزی در بازارهای هدف اوراسیا

تعلل دولت در عدم اقدامات زیرساختی و الزامات حمایتی از صادرات ، موجب فرصت سوزی در بازارهای هدف اوراسیا و خصوصا روسیه شده است.

تحریم‌ها مانع تشکیل اتاق بازرگانی ایران و ژاپن شده است

رییس کمیته مشترک ایران و ژاپن: بحث تحریم‌ها متاسفانه باعث بلوکه شدن پول‌های ایران در ژاپن شده است که حتی نمی‌توانیم تهاتر هم انجام بدهیم تا در قبال آن ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز تولید را تامین کنیم.

تعداد: 2702
جستجو